Raamattu- ja virkistyspäivät

Raamattu- ja virkistyspäivät pidettiin Rovaniemellä perjantaina 1.9. – sunnuntaina 3.9.2023.

Tutkimme yhdessä hyviä, hyödyllisiä ja tärkeitä Raamatun opetuksia sekä rakennuimme yhteisestä uskosta.

Osan lähtiessä kotimatkalle ja palatessa kotiin Tampereelle, osa jäi pohjoiseen evankeliumin työn vuoksi. Voit katsoa kuvia tästä täältä.

Palvelemme kuunnellen

 Lue lisää täältä.

Poimintoja sivuiltamme

Ota tänään vastaan evankeliumi ja Hänet, josta evankeliumi kertoo. Vain Hän, Jeesus, voi pelastaa sinut. Rukoile Häntä tarttumaan ja ilmestymään elämääsi, antamaan syntisi anteeksi ja johdattamaan sinua tästä hetkestä eteenpäin.

"Hänen työtovereinaan me myös kehoitamme teitä vastaanottamaan Jumalan armon niin, ettei se jää turhaksi. Sillä hän sanoo: 'Otollisella ajalla minä olen sinua kuullut ja pelastuksen päivänä sinua auttanut.' Katso, nyt on otollinen aika, katso, nyt on pelastuksen päivä" (2. Kor. 6:1-2).

Lue kirjoitus "Evankeliumin sana" kokonaisuudessaan täältä.